Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi

Strona główna


Artykuły

Wśród tak wyedukowanych dzieci – my dorośli możemy czuć się bezpiecznie

Przejdź do - Wśród tak wyedukowanych dzieci – my dorośli możemy czuć się bezpiecznie

We wtorek 12 grudnia 2017 roku zakończył się blok działań pt. „Przystanek Centrum”. Zadanie było realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi w ramach projektu „Razem pod parasolem prawa” dofinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

 

19 grudnia 2017


Czytaj więcej o: Wśród tak wyedukowanych dzieci – my dorośli możemy czuć się bezpiecznie

DNI OTWARTE - OŚRODEK ADOPCYJNY W EŁKU

27-29.12.2017 r. w godzinach 8.00 - 15.30 Filia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Ełku organizuje DNI OTWARTE. Zapraszamy osoby pragnące skorzystać z pośrednictwa i pomocy ośrodka adopcyjnego w przysposobieniu dziecka. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 87 621 38 25 lub pisząc na adres mailowy: oao-elk@o2.pl. Ośrodek mieści się w Ełku przy ul. Słowackiego 15a, nad sklepem z butami.

13 grudnia 2017


Czytaj więcej o: DNI OTWARTE - OŚRODEK ADOPCYJNY W EŁKU

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Przejdź do - Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 5 grudnia 2017r. w ramach projektu "Razem pod parasolem prawa" dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi GoldMedica Wiesławowi Jurgielewicz oraz Pani Małgorzacie Żurawskiej za współpracę oraz pomoc przy realizacji projektu.

   Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi

8 grudnia 2017


Czytaj więcej o: Spotkanie z ratownikiem medycznym

Spotkanie z policjantem

Przejdź do - Spotkanie z policjantem

Dnia 28 listopada 2017r. w ramach projektu "Razem pod parasolem prawa" dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi odbyło się spotkanie z policjantką.

Dziękujemy Panu Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz Pani asp. szt.   Marcie Andruczyk za współpracę oraz pomoc przy realizacji projektu.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi

8 grudnia 2017


Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem

Dzień Pracownika Socjalnego

Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

Starostwo Powiatowe  i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi  w ramach projektu ”Razem pod parasolem prawa” dofinansowanego ze środków rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka  na lata 2016 i 2017, 21 listopada zorganizowało  uroczyste  obchody  Dnia  Pracownika Socjalnego a tym samym wszystkich służb socjalnych pod znanym już hasłem: Forum Jednostek Pomocy Społecznej.  Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości  mieszkańców na temat  ważnej i odpowiedzialnej  roli pracownika socjalnego, wyraz uznania dla tej grupy zawodowej. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Forum. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy  do Pani Kasi Boruc i Pana Mirka Bobrowskiego oraz uczniów Szkoły Podstawowej  nr 3 w Gołdapi  za przygotowanie części artystycznej.  

22 listopada 2017


Czytaj więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego

VI Forum Jednostek Pomocy Społecznej

Spotkanie ze strażakiem

Przejdź do - Spotkanie ze strażakiem

W ramach projektu "Razem pod parasolem prawa" dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej w dniu 14.11.2017r. odbyło się spotkanie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w domu, w miejscach publicznych oraz sposób udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały możliwość zadzwonić na numer alarmowy.Testy z reanimacji i zgłoszenia pożaru uczestnicy zdali celująco.

Dziękujemy Panu Komendantowi Krzysztofowi Giedrojć oraz Panom Strażakom, którzy w tym dniu u nas gościli.

15 listopada 2017


Czytaj więcej o: Spotkanie ze strażakiem

Zajęcia kulinarne i plastyczne

Przejdź do - Zajęcia kulinarne i plastyczne

W ramach proj. „Razem pod parasolem prawa” dofinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017 w październiku br. PCPR w Gołdapi zrealizował 12- godzinne zajęcia plastyczne  pt. „Maluję nie hejtuję” oraz zajęcia kulinarne pt. „Gotuję nie hejtuję”. 
W zajęciach łącznie uczestniczyło 30 dzieci. Dzieci w sposób atrakcyjny i aktywny spędziły swój wolny czas, który na co dzień spędzają przy komputerze lub z telefonem w ręku. Warsztaty były doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy plastycznej i kulinarnej, a dodatkowo doskonałą formą rozwijania umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności za wspólne dzieło.

15 listopada 2017


Czytaj więcej o: Zajęcia kulinarne i plastyczne

Razem pod parasolem prawa

 

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie będzie realizowało na terenie powiatu gołdapskiego projekt pn. Razem pod parasolem prawa, w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Kwota dofinansowania z MSWiA wynosi 58.770 zł.

14 września 2017


Czytaj więcej o: Razem pod parasolem prawa

„Aktywny Samorząd” – 2-gi cykl 2017r. nabór wniosków o dofinansowanie Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach roku szkolnego/akademickiego 2017/2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi jako Realizator pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych   informuje, iż do 10.10.2017r. trwa nabór wniosków na  Moduł II  – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Program skierowany jest do osób uczących się w szkole policealnej lub w szkole wyższej, niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Więcej informacji o pomocy w Module II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym) znajdą Państwo pod adresem: http://www.pfron.org.pl/pl/studenci

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi szczegółowych informacji udziela Emilia Beker, tel. (87) 615 -24-73.

5 września 2017


Czytaj więcej o: „Aktywny Samorząd” – 2-gi cykl 2017r. nabór wniosków o dofinansowanie Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach roku szkolnego/akademickiego 2017/2018